GPP 2018 ZAKOŃCZONE Brak ocen.

Ostatnie zawody serii GPP w rok 2018 zostały rozegrane w Ustce.

W dniach 12-14 października odbyła się ostatnia, trzecia tura zawodów z serii GPP w wędkarstwie morskim z jednostek pływających.

Bazą zawodów była tym razem Ustka. Na starcie zawodów zameldowało się 68-u uczestników. Zwycięzcą trzeciej tury GPP został Juliusz Bernat łowiąc 17 ryb z wynikiem 891 punktów i zdobywając 2 punkty sektorowe. Na drugim miejscu podium stanął Dariusz Stefanek łowiąc 16 ryb z wynikiem 841 punktów i zdobywając 4 punkty sektorowe. Trzecie miejsce przypadło dla Ryszarda Szkiłądzia, który złowił 12 ryb z wynikiem 634 punktów i zdobył 5 punktów sektorowych. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła drużyna Okręgu Mazowieckiego PZW 3, wyprzedzając drużynę WWKS Toruń i MKS Krokodyl Wrocław 2.

Zawody w Ustce zakończyły także cały cykl GPP 2018. W klasyfikacji rocznej zwycięzcą został Tomasz Kosiński z drużyny Okręgu Mazowieckiego PZW 1. Na drugim miejscu uplasował się Radosław Czajkowski także z Okręgu Mazowieckiego PZW 1. Trzecie miejsce zajął Tomasz Rudomina z teamu WKS Jedynka Jelenia Góra. Drużynowym zwycięzcą GPP 2018 została drużyna Okręgu Mazowieckiego PZW 1, drugie miejsce zajął zespół WWKS Toruń a na trzecim miejscu stanęła drużyna Konger 2 Żoliborz.

Gratulujemy zwycięzcom zawodów i wszystkim startującym za udział w zawodach w Ustce a także w całym cyklu GPP 2018.

Po zakończeniu tegorocznego cyklu zawodów pojawiło się pytanie, jak w przyszłości będą wyglądały w Polsce morskie zawody z jednostek pływających. Zamieszanie jakie powstało w roku obecnym (rezygnacja z organizowania Mistrzostw Europy, odwołanie jednej tury GPP, przekładanie terminów zawodów) stawia pod znakiem zapytania funkcjonującą od lat formułę rozgrywania zawodów. Różnica jaka dzieli morskie zawody GPP organizowane pod patronatem PZW od zawodów komercyjnych staje się coraz bardziej zauważalna. Brak odpowiedniej oprawy medialnej, brak wsparcia sponsorskiego od firm zewnętrznych, problemy organizacyjne – to wszystko czyni zawody GPP coraz mniej atrakcyjnymi i nie zachęca do udziały w nich. Sprawę potęguje też coraz większy problem z dorszem, którego liczebność jak i wielkość nie pozwala do końca zweryfikować poziomu umiejętności wędkarskich startujących zawodników. Otwartym na dzień dzisiejszy pozostaje więc pytanie, jaką wizję na dalsze lata ma PZW na rozwój i funkcjonowanie morskich zawodów z jednostek pływających.