GRAND PRIX POLSKI W MORSKICH POŁOWACH NA PRZYNĘTY SZTUCZNE DARŁOWO 2018 Brak ocen.

W dniach 23-25.VI odbyły się zawody wędkarskie z cyklu Grand Prix Polski w morskich połowach na przynęty sztuczne.

Były to pierwsze zwody z tego cyklu w edycji 2018. Udział w zawodach wzięło 73 wędkarzy reprezentujących okręgi i kluby wędkarskie z całej Polski. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone przez PZW Koszalin na którego czele jako prezes stoi wieloletni  propagator wędkarstwa Piotr Ebel. Zmagania wędkarskie przebiegły w dwóch jednodniowych turach na pokładach pięciu jednostek wędkarskich, wśród których znalazły się Pilot 55, Shannon, Henryk Sz., Alisia oraz Bomik.

Pogoda dopisała i nie trzeba było martwić się o to, czy uda się wypłynąć jak to często ostatnimi laty bywa. W sobotę na starcie zawodów fala była bardzo mała i z czasem coraz bardzie słabła. W niedzielę od początku dnia morze był prawie całkowicie gładkie. Dryf wody był minimalny i czasami zanikał praktycznie w ogóle.

Największe szanse na złowienie ryby mieli ci zawodnicy, którzy aktywnie operowali wędziskami i przeszukiwali przynętami duże obszary wody. Dorsze były bardzo mocno rozproszone a dodatkowo było ich bardzo mało. Zawodnikom sprawiało to dużo trudności, ponieważ uniemożliwiło znalezienie dominującej przynęty, która gwarantowałaby lepsze brania. Na dodatek w pierwszy dniu zawodów na zestawach meldowało się dużo ryb niemiarowych, to znaczy takich poniżej 38 cm (minimalny wymiar dopuszczalny na zawodach). Co gorsza, ryby niemiarowe miały z reguły pomiędzy 35 a 38 cm co jeszcze bardziej irytowało startujących.

Klasyfikacja indywidualna.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Czesław MOGILNICKI reprezentujący Okręg PZW Szczecin. Złowił on 16 ryb co pozwoliło mu uzyskać 860 punktów i zebrać 3 punkty sektorowe.

Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof PODANOWSKI zaliczając 12 ryb i uzyskując 639 punktów i zbierając 4 punkty sektorowe.

Na trzecim miejscy podium stanął, powracający po przerwie do startów w zawodach Mariusz Getka. W dwóch turach złowił on 14 dorszy, uzyskał wynik 734 punktów i zebrał 5 punktów sektorowych.

Klasyfikacja drużynowa.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła drużyna Konger 2 Żoliborz w której znajdowali się Krzysztof Sosnowski, Cezary Sękowski i Piotr Kozak. Drużyna złowiła łącznie 30 dorszy, uzyskała dzięki temu 1572 punkty i zebrała 21 punktów sektorowych.

Na drugim miejscu podium stanęła drużyna Neptun Gdańsk 1 w składzie której występowali trzej Andrzeje – Wawryka, Pogonowski i Król. Łącznie złowili oni 25 ryb, uzyskali 1309 punktów i zebrali 32 punkty sektorowe.

Na najniższym, trzecim stopniu stanęła drużyna Stornia Poznań 1 reprezentująca Okręg Poznański PZW. Występowali oni w składzie Janusz Ciesielski, Mirosław Nowak i Piotr Wach. Drużynie udało się złowić 22 ryby co pozwoliła uzyskać łącznie 1172 punkty. Dzięki zajętym indywidualnie miejscom w poszczególnych turach uzbierali oni 33 punkty sektorowe.

Łącznie na zawodach złowiono 466 miarowych ryb co daje średnio niespełna 6,5 ryby na zawodnika.

Wszystkim zwycięzcą zawodów serdeczne gratulujemy!

Pełną listę wyników można znaleźć pod adresem: 

http://www.pzw.org.pl/gpximp/cms/22401/puchar_burmistrza_darlowa_2018

« 1 z 2 »
FacebookTwitterGoogle+Podziel się z innymi