Marcowy rejs na jednostce Shannon Brak ocen.

W sobotę 11 marca o 5 rano wypłynęliśmy na rejs z portu w Darłówku.

Tym razem gościła nas jednostka Shannon. Wyprawa miała trochę odmienny charakter, ponieważ oprócz łowienia byliśmy cały czas pod czujnym dwóch kamer kolegów z telewizji HOOKA.TV.

Pogoda zapowiadała się dobrze – morze było spokojne i fale nie przekraczały wysokości jednego metra, wiał słaby wiatr a na niebie z biegiem czasu było coraz mniej chmur. Pod koniec naszego rejsu słońce operowało na całym pokładzie i zrobiło się naprawdę bardzo miło.

Łowiliśmy na głębokościach pomiędzy 30 a 45 metrów, w zależności od tego gdzie szyper jednostki znalazł zapisy ryby na echosondzie. A trzeba przyznać, że z zapisami nie było niestety najlepiej. Łowiliśmy przeważnie ledwo wymiarowe dorsze, a duża część wróciła z powrotem do wody ze względu na swoje mikre rozmiary. Największą rybą wyprawy okazał się… łosoś! Jednemu z kolegów dopisało naprawdę wyjątkowe szczęście. Podczas gdy pilker znajdował się w toni na jego drodze stanęła srebrna strzała. Hol trwał dobrych kilkanaście minut, trzeba było cały czas zmagać się z kolejnymi odjazdami tej silnej i walecznej ryby. W końcu szczęśliwie udało się podprowadzić rybę do burty i podebrać podbierakiem. Łosoś ważył 7 kg i miał około 80 cm. Jak na dorszowy przełów to naprawdę niesamowity wynik. Jak pokazuje ta sytuacja, w wędkarstwie zawsze liczy się ta odrobina szczęścia i nie wszystko jest przewidywalne.

Relację z rejsu będzie można zobaczyć niebawem w telewizji HOOKA.TV, na co już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy.

VOI 3173 VOI 3174 VOI 3185 VOI 3237 VOI 3242B VOI 3250 VOI 3257 VOI 3260 VOI 3263 VOI 3270 VOI 3282 VOI 3283 VOI 3288 VOI 3289
FacebookTwitterGoogle+Podziel się z innymi