MORSKIE MISTRZOSTWA OKRĘGU POZNAŃSKIEGO W POŁOWACH Z KUTRA Brak ocen.

W dniu 7 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego w połowach z kutra.

Czas na kolejną relację z morskich połowów. Tym razem areną wędkarskich zmagań była jednostka NUREK II operująca na Bałtyku z portu w Kołobrzegu a pojedynek odbywał się w ramach Morskich Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZW w połowach z kutra.

Na pokładzie jednostki zameldowało się 15 uczestników. Jak na duży Okręg Poznański nie jest to ilość zawodników, która powalałaby na kolana. Jaki jest tego powód trudno jednoznaczne stwierdzić – albo z biegiem lat zainteresowanie zawodami słabnie albo też zawody nie są odpowiednio rozreklamowane.

Zapowiedzi o ilości łowionych dorszy nie był złe. W dniach poprzedzających zawody wędkarze potrafili wyciągnąć nawet po 30-40 wymiarowych ryb. Wszyscy liczyli, że taka passa utrzyma się podczas zawodów i każdy będzie mógł pokazać cały zakres swoich umiejętności. Dodatkowym atutem była pogoda, która nie przeszkadzała w łowieniu. Wiatr był słaby, morze lekko pofalowane i słońce prawie przez cały czas było widoczne na niebie. Dodawało to jeszcze większego optymizmu łowiącym i naładowywało ich dodatkową energią.

Zawody zostały przeprowadzone w dwóch turach, z których każda trwała po 8 godzin. Dużo z tego czasu zostało poświęconych na dopłynięcie na łowisko. Większe skupiska dorszy znajdowały się w dość dużej odległości od portu i trzeba było płynąć przeszło 3 godziny aby do nich dotrzeć. Jeżeli chcieliśmy połowić ryby to nie było innej możliwości. Na całe szczęście warunki socjalne jakie oferuje NUREK II pozwalają na bezproblemowe i wygodne dotarcie nawet na najdalsze łowiska.

W dniu przeprowadzania zawodów dorsze nie chciały współpracować z wędkarzami tak dobrze jakby sobie oni tego życzyli. Brania były przez cały czas wędkowania, w każdym napłynięciu ktoś holował rybę ale nie były to jednak oczekiwane wędkarskie żniwa. Tradycyjnie już, tak jak od kilku lat bywa wielkość łowionych dorszy znajdowała się w okolicach 40-tego centymetra miary. Złowiono tylko dwie wyróżniające się wielkością ryby o długości 70 cm i 62 cm. Taka to już nasza smutna bałtycka rzeczywistość. Ilość ryb także nie była powalająca. Średnia ilość dorszy złowionych przez cały dzień zawodów przez jednego wędkarza to niespełna 8 sztuk. W sumie złowiono 118 ryb.

Po dwóch turach ogłoszono wyniki. Zwycięzcą zawodów i jednocześnie mistrzem Okręgu Poznańskiego w wędkarstwie morskim w połowach z kutra został Janusz Ciesielski. Złowił on 14 ryb zdobywając tym samym 761 punktów. Po pierwszej turze był on dopiero na 6-tym miejscu jednak bardzo dobra postawa w turze drugiej i dodatkowo duże przetasowania w klasyfikacji pozwoliły mu zdobyć mistrzostwo. Na drugim miejscu uplasował się Dionizy Mikołajczyk mając na koncie 13 złowionych dorszy i 701 punktów. Trzecie miejsce przydało Mirosławowi Nowakowi z 12 rybami i 635-ma punktami. Wszystkim serdecznie gratulujemy i jednocześnie życzymy dalszych wędkarskich sukcesów.

Pełna lista wyników znajduje się pod linkiem:

http://www.poznan.pzw.org.pl/wiadomosci/167500/66/morskie_mistrzostwa_okregu_w_polowach_z_kutra_2018

FacebookTwitterGoogle+Podziel się z innymi