NUREK II – NOWA JEDNOSTKA WĘDKARSKA NA POLSKIM BAŁTYKU Brak ocen.

Od początku roku z Kołobrzegu wypływa na rejsy wędkarskie nowa jednostka.

Kika słów o NURKU II. Jest do bliźniacza jednostka NURKA I prowadzona przez tego samego armatora, którym jest Krzysztof Szkudlarek. Na wiosnę tego roku zakończono jej remont i proces dostosowywania do wędkarskich potrzeb. Pokład jest przestronny i każdy wędkujący znajdzie na pokładzie odpowiednią dla siebie ilość miejsca.

Dużym plusem są krzesełka zamontowane przy każdym stanowisku. W chwili przepłynięć między łowiskami można sobie usiąść i chwilkę odpocząć. Krzesełka sprawdzają się także w chwilach w których musimy wykonać zmiany w naszym zestawie a bujające morze nie ułatwia nam tego zadania. Wówczas w pozycji siedzącej możemy o wiele łatwiej zachować równowagę i precyzyjniej wykonać zaplanowane działania.

Kolejnym pozytywnym elementem są porządnie zamocowane pojemniki na złowione ryby. Odpowiednie obejmy utrzymują je w tym samym miejscu i nie pozwalają na ich przesuwanie się. Dodatkowo do każdego pojemnika doprowadzony jest osobno wąż z wodą wyposażony w kranik tak, że każdy wędkarz może w każdej chwili uzupełnić lub wymienić sobie wodę.

Wymieniając zalety jednostki nie sposób nie wspomnieć o dwóch dużych pojemnikach z lodem znajdujących się na pokładzie. Po zakończonym rejsie  gdy przychodzi już czas spłynięcia do portu każdy może bez ograniczeń skorzystać z zapasów lodu do bezpiecznego przetransportowania złowionych ryb do domu.

Do zalet NURKA II należy także część socjalna. Przestronna messa pomieści bez żadnych przeszkód wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie i pozwoli zjeść posiłek prawie że w domowych warunkach. Uzupełnieniem i tak bardzo dobrego stanu rzezy jest porządna kuchnia i wyśmienite potrawy z niej wychodzące. Chyba na żadnej innej jednostce w Polsce nie ma takiej ilości podawanych posiłków, które na dodatek są bardzo smaczne. Pod pokładem znajdują się oddzielne, 2-u lub 4-o osobowe kajuty. Przy dłuższych rejsach czy przepłynięciach wędkarze mogą porządnie się wyspać i nabrać sił. Wszystkie kajuty są ogrzewane, więc o zmarznięciu nie ma mowy.

Na koniec to co dla wędkarzy najważniejsze czyli wędkarski potencjał jednostki wyrażany w umiejętnościach załogi. Cała załoga NURKA II składa się z trzech sympatycznych osób z których każda wiem co ma robić i wykonuje to bez zastrzeżeń. Wiadomo, że bez dobrego szypra nawet najlepsza łódź wędkarska jest bezwartościowa. NUREK II ma tę zaletę, że prowadzący ją szyper posiada duże doświadczenie w morskim wędkowaniu i wie gdzie szukać ryb. Potrafi bez problemu ustawić jednostkę we właściwym miejscu a kolejne napłynięcia wykonuje sprawiedliwie raz lewej a raz z prawej burty tak, żeby każdy miał równe szanse na złowienie dorsza.

NUREK II jest jednostką o wyróżniającym się standardzie i jest on godnym polecenia miejscem na morski rejs wędkarski. Zainteresowanie nim jest duże, co wiąże się z koniecznością dużo wcześniejszej rezerwacji miejsc. Podsumowując życzymy wszystkim aby każda wędkarska jednostka miała taki standard jak NUREK II.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się z innymi