Port w Darłowie coraz bardziej nowoczesny Brak ocen.

Wypiękniał port miasta Darłowa, który jest jednym z najczęściej odwiedzanym przez wędkarzy morskich na mapie Polski i jednym z portów Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Rozwija się infrastruktura turystyczna, handlowa i rybacka. W tym roku w morze z Darłowa wypłynęło już ponad 15 000 wędkarzy, którzy bardzo chętnie wracają w to miejsce. Warto podkreślić, że Darłowo jest miastem, które jedno z nielicznych organizuje wysokie rangą imprezy dla wędkarzy łowiących z kutrów – „II Zawody Grand Prix Polski w Wędkarstwie Morskim z Dryfujących Łodzi Na Przynęty Naturalne”, ale także dla wielbicieli Surfcastingu – Zawody „Darłowska Plaża”.

Urząd Miasta Darłowa a także Urząd Morski w Słupsku, we współpracy z innymi instytucjami dbają o stałe podwyższanie standardów oraz budowę nowoczesnej infrastruktury. Po remoncie przejścia na plażę w roku 2012, poprzez remont nadbrzeża postojowego, umocnienie brzegu morskiego aż po remont latarni morskiej. Także nowoczesna marina oddana do użytku w 2013 roku cieszy się ogromnym uznaniem w środowisku żeglarskim. Mieści ponad 70 statków oraz łodzi rybacko-wędkarskich. Na uwagę zasługuje również bogata baza noclegowa zlokalizowana bardzo blisko portu.

Dzięki tak wysokim standardom swoje treningi w Darłowie odbywa również Narodowa Kadra w Wędkarstwie Morskim. Na mapie każdego wędkarza morskiego z pewnością nie może zabraknąć tego pięknego i przyjaznego wędkarstwu miasta.

Zdjęcie: Wojciech Walkowiak – Wszelkie prawa zastrzeżone

FacebookTwitterGoogle+Podziel się z innymi