Przegląd prasy – 01/2016 Brak ocen.

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami i na półkach pojawiły się styczniowe wydania prasy wędkarskiej. Co z morskiej odmiany wędkarstwa możemy w nich znaleźć? Poszukajmy.

WIADOMOŚCI WĘDKARSKIE

WP_20151228_009

Pierwszy artykuł wielbiciele słonej wody znajdą na stronie 20-tej. Kamil Walicki zwierza się ze swojego stanu zdrowia i chorobowych przypadłości, które zostały wywołane pogonią za morskimi trociami. Wprawdzie cały czas łowi z brzegowego piasku, ale i tak, co morze to morze. Nie będę Wam streszczał artykułu – jak zawsze profesjonalnie i z polotem. Przeczytajcie koniecznie.

Na stronie 30 artykuł w 100% z naszej działki i to prezentowany nie przez byle kogo ale przez samego Mariusza Getkę – kim jest w polskim wędkarstwie kutrowym mówić nie trzeba. Bardzo ciekawy artykuł dotyczący zbrojenia zestawu w tak zwany dobiegacz. Przynęta skuteczna, choć rzadko stosowana przez polskich wędkarzy. Jeżeli do tej pory nie łowiliście w ten sposób, to ten artykuł na pewno zachęci Was do podjęcia takiej próby.

Rafał Udziela zaprasza nas do swojego cyklu wędkarstwa plażowego na stronie 33. Tym razem bierze na warsztat flądry i w sposób zwięzły acz wyczerpujący opisuje jak przygotować się do łowienia tych ryb. Znajdziecie porady jak wybrać najlepsze miejsca, jakie przynęty zastosować i jak zbroić zestawy.

Na stronie 71 znajduje się krótka relacja z Norda Cup, 2015 czyli największych zawodów surfcastingowców w Polsce.

WĘDKARSKI ŚWIAT

WP_20151228_007

Jedyny artykuły dość luźno związany z morzem znajduje się na stronie 80. Zawartą w nim wiedzę w temacie miękkich przynęt możecie próbować wykorzystywać także na pełnym morzu.

WĘDKARSTWO MOJE HOBBY

WP_20151228_008

Niestety w styczniowym wydaniu nie znajdziecie żadnego „morskiego” artykułu, co oczywiście niech Was nie zniechęca do zapoznania się z innymi artykułami.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

 

FacebookTwitterGoogle+Podziel się z innymi