Przegląd prasy – 11/2015 Brak ocen.

Kolejny miesiąć i kolejny raz przyglądamy się, co w wędkarskiej prasie piszczy. Interesuje nas oczywiście wszystko, ale szczególnie to, co związane jest z wędkowaniem w morzu. Zacznijmy nasz krótki przegląd listopadowych miesięczników.

WIADOMOŚCI WĘDKARSKIE

„WW” kontynuują cykl poświęcony wędkarstwu plażowemu, prowadzony przez znanego wszystkim „plażowiczom” Rafała Udzielę. W listopadowym wydaniu na stronie 44 znajdziemy pożyteczne wskazówki w temacie rozpoznania łowiska. Jak trafnie zauważa autor artykułu dla początkującego wędkarza każdy fragment linii brzegowej wygląda prawie identycznie i trudno podjąć decyzję gdzie rozstawić swój sprzęt. Dlatego też warto znać podstawowe wytyczne, które ułatwią nam właściwy wybór. Wszystko, co chcecie wiedzieć w tym temacie znajdziecie w tym właśnie artykule. Pomocne do tego będą dołączone grafiki.

Drugim artykułem skierowanym również do początkujących jest artykuł na stronie 49 dotyczący coraz bardziej popularnej na naszych morskich wodach metodzie trollingowej. Skondensowane są tam w jednym miejscu informacje o niezbędnych wymaganiach, które mysi spełniać łódź, opis sprzętu wędkarskiego oraz łowisk, na jakich należy szukać ryb – to wszystko na pewno przyda się by rozpocząć przygodę z morskim trollingiem.

Na stronie 68 znajdziemy relację z VI Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Brzegowo-Plażowym, które odbyły się w dniach 18-20 września 2015.

Kolejny „morski” artykuł to relacja z połowu łososi na naszych bałtyckich wodach. Kolega Jacek Kaczmarczyk opowiada o swoje wyprawie na pokładzie łodzi motorowej TUNA. Czytając ten artykuł na pewno wielu z Was będzie nabierało coraz większej chęci do spróbowania swoich sił w starciu z łososiem.

To jeszcze nie koniec artykułów związanych z morzem. Na sam koniec, na stronie 84 znajdziemy relację z zawodów Halibut Festival, które odbyły się w sierpniu tego roku w Norwegii. Uczestniczyły w nich również dwie polskie ekipy. Jak łowiono, co łowiono i jakie były przy tym emocje – koniecznie przeczytajcie.

 

WĘDKARSKI ŚWIAT

„WŚ” przedstawia na stronie 8 artykuł o wędkowaniu w Norwegii. Zmagania z dużymi rybami są tym co przyciąga w ten rejon Europy wielu wędkarzy. Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto nie jest przekonany czy warto tak daleko jechać na ryby, powinien przeczytać ten artykuł.

Na stronie 54 znajdziecie opowieść o Najmłodszym Hetmanie Plażowym. I nie będzie to powieść płaszcza i szpady, ale historia wędkarska o zmaganiach w wędkarstwo plażowym, które odbyły się w Grzybowie w ramach Maratonu Wędkowania z Plaży im. Henryka Nizioła. Zwycięzcą tych zawodów zostaje wędkarz, któremu uda się złowić największą punktowaną rybę. W tym roku tytuł zdobył trzynastoletni Mikołaj Furman.

W Morskich Opowieściach WŚ znaleźć można także artykuł o morskim trollingu. Jak widać w tej metodzie kryje się ogromny potencjał na spotkanie z dużą rybą skoro coraz więcej osób się nią interesuje. Marek Szymański opisuje sprzęt jaki powinien skompletować wędkarz aby jego łowy były skuteczne.

 

WĘDKARSTWO MOJE HOBBY

Na stronie 80 znajdziemy ciekawy artykuł o piaskowych dorszach – czyli tych, które przebywają w strefie przybrzeżnej i można je poławiać z plaży. Dokładny i wyczerpujący opis sprzętu do tego typu połowów na pewno będzie pomocny wszystkim „plażowiczom”.

 

Zachęcamy do lektury!

FacebookTwitterGoogle+Podziel się z innymi