Przegląd prasy – 10/2015 Brak ocen.

Jak co miesiąc zachęcamy wszystkich wędkarzy do nabywania i przede wszystkim czytania prasy wędkarskiej. Co ciekawego z zakresu wędkarstwa morskiego można znaleźć w październiku?

Wędkarski Świat prezentuje na swoich łamach metodę na dorsze podczas morskiej flauty. Na str. 82 Marek Szymański radzi, jak złamać przyzwyczajenia i osiągnąć sukces w niekorzystnych dla żerowania ryb warunkach pogodowych.

W Wiadomościach Wędkarskich znaleźć można ciąg dalszy nauki rzutów surfactingowych (str.40). Artykuł napisany przez pana Rafała Udzielę jak zawsze jest pełen fachowej wiedzy i trafnych uwag, a co najważniejsze jest zrozumiały nawet przez początkujących „plażowiczów”. Forma graficzna również jest niezwykle pomocna w opanowaniu prawidłowych nawyków przy oddawaniu rzutów. Dla tych, dla którym piasek przeszkadza w łowieniu a strach przed głęboką wodą uniemożliwia wejście na pokład kutra czasopismo proponuje zapoznanie się z wędkarstwem portowym. Na str. 32 znajduje się artykuł opisujący połowy z falochronów, które znaleźć można w każdym porcie.

Wędkarstwo Moje Hobby umieszcza na swoich stronach dwa artykuły związane z morską odmianą wędkowania. Na str. 12 znajdziecie artykuł o morskim trollingu, metodzie, która dopiero rozpoczyna swoją karierę na polskim Bałtyku. Artykuł opisuje wszystkie podstawowe sprawy, o których trzeba wiedzieć, aby rozpocząć przygodę z tą metodą połowu. Wyczerpująco i na temat. Drugi artykuł jest dla tych, którym marzą się naprawdę duże ryby a których polska morska rzeczywistość przytłacza małością okazów. Na str. 74 poczytacie o norweskich wodach pełnych naprawdę dużych ryb. Nawet, jeżeli kogoś nie stać na taką wyprawę – zawsze warto poczytać i pomarzyć. Może kiedyś się uda!

Życzymy wszystkim miłej lektury!

FacebookTwitterGoogle+Podziel się z innymi