Wędkarski Świat – 03/2015 Brak ocen.

W marcowym numerze Wędkarskiego Świata znajdziemy pięć ciekawych artykułów związanych z wędkarstwem morskim.

WŚ – Zawodnicze dorsze .

Arcyciekawy artykuł o metodzie połowu dorsza. Można powiedzieć, że treść to kondensat wiedzy o łowieniu z pokładu jednostki pływającej. Zastosowanie wszystkich opisanych w nim szczegółów zwiększy prawdopodobieństwo spotkania z dorszem do 100%. Przeczytać, zapamiętać, zastosować.

WŚ – Licencja na morze za 3000 zł?!

To co wydarzyło się w wędkarstwie morskim w ostatnich dwóch miesiącach może niejednego przyprawić o ból głowy i z pewnością długo pozostawi po sobie niesmak. Wprowadzenie w trybie wręcz błyskawicznym ustawy o rybołóstwie morskim może być dobrym przykładem, że porozumienie jest możliwe do uzyskania nawet między zwaśnionymi partiami politycznymi. Ustawa została przyjęta jednomyślnie przez Sejm, przez Senat i podpisana przez Prezydenta. To tyle jeżeli chodzi o pozytywy. Reszta niestety nie jest godna pochwały. O niedociągnięciach ustawy możecie poczytać właśnie w tym artykule.

WŚ – Bitwa morska z PZW.

Kierunek, w którym zmierza kierownictwo PZW staje się coraz bardziej zagadkowy. Największa organizacja wędkarska w Polsce wydaje się nie liczyć ze zdaniem swoich szeregowych członków i w sposób coraz bardziej jawny występuje przeciwko ich interesom. Głównym pytaniem jakie należałoby sobie postawić obserwując działania PZW powinno być: QUO VADIS? Krótki artykuł na wstępnie przedstawia kolejne absurdy.

WŚ – Armatorzy kutrów wędkarskich protestują.

Informacja o protestach jakie pojawiły się w związku z wprowadzeniem nowej ustawy o rybołówstwie morskim. Pozytywem aspektem całego zamieszania z ustawą jest wspólne działanie armatorów jednostek pływających, które mają na celu powstrzymanie niedorzecznych uregulowań w stosunku do wędkarstwa rekreacyjnego na morzu. Szkoda tylko, że tak późno zauważona została potrzeba wspólnego działania. Oby nie było za późno.

WŚ – Wyspa na Wielkanoc.

Artykuł dla lubiących zimne kąpiele w chłodnym klimacie czyli o brodzeniu w wodach na plażach Bornholmu. Wprawdzie temat nie dotyczy połowu z pokładu ale i tak warto przeczytać.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się z innymi