Złota Rybka – Darłowo Brak ocen.

Wraz z kolegami wyruszyliśmy z portu w Darłowie na kolejny rejs po Bałtyku. Tym razem dane nam było płynąć jednostką Złota Rybka należącą do pana Łukasza Sochonia.

Jest to trzecia i zarazem największa jednostka tego armatora (wcześniej odwiedziliśmy już Pilota 55 i Shannon). Na pokładzie zameldowały się 23 osoby, dla których kutrywedkarskie.pl oraz armator przygotowali małą niespodziankę – na początku rejsu ogłoszony został konkurs za największą rybę rejsu. Nagrodą główną dla zwycięzcy był darmowy rejs oraz zestaw pilkerów. Dla kolejnych dwóch wędkarzy z największymi złowionymi rybami przewidziano w ramach nagrody pocieszenia zestawy pilkerów. O godzinie 6.00 pełni zapału wyruszyliśmy w morze. Pogoda tego dnia była przyjazna wędkarzom – wiatr był słaby, fala niewysoka a na niebie przez większość czasu gościło słońce.

Dopłyniecie na łowisko nie trwało długo i około 7.30 zestawy po raz pierwszy tego dnia zanurzył się morskiej wodzie. Po pierwszych rzutach efekty nie były niestety imponujące, pomimo stosowania przez wędkarzy różnych rodzajów zestawów jak i odmiennych technik prowadzenia przynęty. Do godziny 11.00 sytuacja była podobna – każdy miał zaliczoną rybę, ale ich ilość nie była powalająca – dwie, trzy sztuki to norma. Od południa ryby się ożywiły i wreszcie zaczęło się to, na co wszyscy czekali. Dorsze regularnie meldowały się na wędkach i każdy wyciągnął po kilkanaście sztuk. Problemem była niestety wielkość łowionych ryb – dużo z nich było niewymiarowych, więc wracały do wody.. Te, które zostawały na pokładzie to sztuki w rozmiarze do 50 cm. Jest to potwierdzeniem złego stanu dorszy w Bałtyku, które ze względu na wpływ wielu czynników są coraz mniejsze. O godzinie 14.00 szyper potrójnym sygnałem zakończył połowy i skierował kuter w drogę powrotną do portu.

Przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców konkursu. Po obejściu wszystkich stanowisk i dokładnym zmierzeniu ryb klasyfikacja był następująca. Trzecie miejsce zajął kolega Dariusz Szajek z dorszem o wymiarze 59 cm. Drugie miejsce zajął kolega Robert Bokszczanin – jego ryba miała 62 cm. Pierwsze miejsce i zwycięstwo w całym konkursie przypadło koledze Mikołajowi Bartkowskiemu, którego dorsz osiągnął wymiar 66 cm. Wszystkim trzem kolegom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz przewidziane w konkursie nagrody. Mamy nadzieję, że tego typu nasza inicjatywa spotka się również w przyszłości z dobrym p[przyjęciem uczestników rejsów.

Na koniec chcielibyśmy podziękować panu Łukaszowi Sochoniowi za ufundowanie darmowego rejsu dla zwycięzcy naszego konkursu oraz za ciągłą i nieugiętą chęć współpracy we wspieraniu inicjatyw wędkarskich.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się z innymi